pajoohaan.ir

قیام امام حسین(ع) و یارانش مبارزه با ظلم و جور حاکمانی بود که با شعار اسلام‌گرایی و با رعایت ظواهر و مناسک دینی، با اساس و محتوای آن به مقابله برخاسته بودند. سرور آزادگان در زمانی قیام کرد که از دین جز پوستۀ باقی نمانده بود. خون امام حسین (ع) و یاران با وفایش برای همیشه تاریخ توانست دین را جاودانه نماید. حماسه حسینی شوری است که همیشه با شعور همراه بوده و از حقارت و ذلّت گریزان است.
امام حسین(ع) قیام کرد تا حماسه‌ای بیافریند که حرّیت و آزادگی را در وجود انسان‌های آزاده نهادینه نموده و بر ستم پیشگان و دنیا پرستان بشورد و الگوی مانایی برای آزادگان جهان شود تا در مقابل ظالمان در هر زمان و مکان بایستند و از عزّت و کرامت انسانی دفاع کنند.
از آن‌جا که رسالت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تهیه و انتشار محتوای تبلیغ دینی است، به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، محتوای تبلیغی متناسب با نیاز جامعه، با استفاده از نویسندگان توانمند برای مبلِّغان متعهّد و دردآشنا در نظر گرفته شده است تا با بهره‌گیری از مباحث و شیوه‌های تبلیغی، جامعه¬ تشنه معارف دینی را سیراب نماید. بر این اساس مقالاتی با عناوین متعدد، برای مبلِّغان گرامی تدوین شده است تا در ایام محرم در محافل و مجالس عزاداری و منابر وعظ و خطابه از محتوای آن بهره‌برداری نمایند.

continue_text

for_you

related_books

more