pajoohaan.ir

  لحظه های عروج(گفتارهای سه دقیقه ای پیرامون نماز)

3800 تومان

19000 تومان

buy_printed
کتاب »لحظه‌های عروج«، مجموعه گفتارهای سه دقیقه‌ای است که در برنامه »لحظه‌های اجابت دعا« از رادیو معارف، قبل از اذان ظهر در سال1386-1387 انجام می‌شد.

این گفتارها غالباً پیرامون نماز، مسائل و آداب مربوط به آن و نیز تشویق به نماز اول وقت، توسط استاد محقّق، حضرت آیت الله سید هادی رفیعی پور انجام می‌شد. لازم به ذکر است که در این گفتارهای کوتاه، سعی شده مطالب متنوع، پیرامون نماز، از آیات قرآن و روایات معتبر گفته شود.

از آنجایی که این سخنان در زمان‌ها و مناسبت‌های مختلف بوده، در بخشی از صحبت، به آن مناسبت نیز پرداخته شده است و خلاصه تلفیقی زیبا از دعوت به نماز اول وقت و آن مناسبت صورت گرفته است.

برخی از موضوعات مطرح شده در این کتاب بدین قرار است:

بهشت با سجده طولانی، اهمیت نماز اول وقت، برتری نماز اول وقت از فرزند صالح و مال خوب، گریه در نماز، دعا در نماز، خانم‌ها و آداب نماز، امام حسین علیه‌السلام احیاگر نماز، نماز زیارت عاشورا، تعقیب نماز، آخرین نماز حجر و خبیب، نماز جماعت در خانه و ... .

در مجموع می‌توان گفت، »لحظه‌های عروج« کتابی است شیرین، جذّاب و کوتاه پیرامون نماز، با مطالب متنوع و مفید برای عموم مردم و نیز حاوی نکات ظریف علمی که نخبگان، فرهیختگان و سخنوران نیز می‌توانند از آن بهره‌مند می‌شوند. در تحقیق این کتاب، از بیش از سی منبع روائی، تاریخی و ... استفاده شده است.

continue_text

for_you

related_books

more