pajoohaan.ir

  فرزندم : منتخب موسوعه یا بُنی؛ پند آموزه هایی از پیامبر اکرم، اهل بیت، انبیا علیهم السلام و حکما به فرزندانشان

پدران و مادران، حاصل تجربه ‌ها و آموخته‌ های عمر خود را صادقانه و بدون هیچ‌گونه انتظار پاداشی در اختیار عزیزترین ثمرات عمرشان ـ فرزندانشان ـ قرار می‌دهند، تا آنها را به کمال رسانده و از لغزشگاه‌ های گوناگون دور نموده و به سعادت برسانند. این دلسوزان واقعی می‌دانند که: «بالموعظة تنجلی الغفلة ؛ با موعظه غبار غفلت زدوده می‌شود» و راه روشن آشکار می‌گردد و «المواعظ شفاء لمن عمل بها ؛ موعظه ‌ها درمان کسی است که بدان عمل کند». ایشان کوشش می‌کنند ثمره عمر خود را با نصایح سودمند به اوج ترقی برسانند و بهترین اسرار معنوی را به فرزندان آموزش دهند و با نصیحت و زبان لیّن آنها را به سوی ارزشهای معنوی و اعتقادی، صبر و استقامت، طلب علم و ایجاد روح عبادت و پرهیز از منکر و حفظ حقوق دیگران سوق می‌دهند. هر چه مقام علمی و معنوی و تجربه مربی بیشتر باشد، نصیحت او ارزش بیشتر و بالاتری دارد.
در این مجموعه بعد از بیان کلمات نورانی پیامبر اکرم صلی‌ الله ‌علیه ‌و‌آله و ائمه اطهار علیهم‌السلام که مشتمل بر کلماتی نظیر یا بنیّ (ای پسرم) یا ابنتی (ای دخترم) و تربیت فرزند در اسلامی و مشابهات این موارد نظیر فرزندانم، کلمات سایر پیامبران و حکماء و مشاهیر آورده شده تا کتاب در این زمینه با تنوع بیشتر، بتواند اثر بخش‌تر باشد.
لازم به ذکر است این کتاب خلاصه‌ای از کتاب «موسوعه یا بُنَیّ» است که سال‌های قبل در مؤسسه امام هادی علیه‌السلام نوشته شده در اختیار شما قرار گرفته است.
موضوع:
تربیت فرزند در اسلام
چهارده معصوم ، احادیث ، اندرزنامه ها ، احادیث اخلاقی

continue_text

for_you

related_books

more