ّ

خطا!

نمایش خطا!

رمز خود را فراموش کرده اید؟

خطا!

خطا

مخفی خطا!

بستن

خیلی دور خیلی نزدیک

انتشارات: سوره مهر
تهیه کننده ها: سوره مهر
قیمت: 29000 ریال

فیلمنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» داستان مردی به نام دکتر عالَم را روایت می‌کند که در بیابان در جستجوی پسرش سامان است. این فیلمنامه از نوع فیلمنامه‌هایی است که به آنها فیلم جاده‌ای می‌گویند. از طرفی دیگر از آنجایی که حکایت رستگاری یک انسان را روایت می‌کند، در حوزه سینمای دینی و معنوی قرار می‌گیرد.
دکتر عالم به تازگی متوجه بیماری وخیم پسرش شده و این قضیه تلنگری به او می‌زند تا کمی به خودش بیاید و زندگی‌اش را از پوچی بیرون کند و معنای دوباره‌ای به آن ببخشد. در این مسیر او حتی طمع‌های مادی را که پیش از این داشته است، رها می‌کند و خود را اسیر جاده و بیابان می‌سازد تا در این راه به بازشناسی اصیل‌تری از خودش دست پیدا ‌کند.
خود کلمه عالَم به معنای دنیا و هستی است؛ دنیایی که در غیاب خداوند دچار سرگشتگی و تنهایی شده است. و دکتر عالم از این بی‌خبر است که خدا همچون ستارگان سحابی در عین حال که خیلی دور و از دیدگان ما خارج است، اما در عین حال از رگ گردن نیز به ما نزدیکتر است.
دکتر عالم نماینده قشری است که از غرور و قدرت، خدا را فراموش کرده‌اند. او به دنبال پسرش سامان است تا این نا‌به‌سامانی را که ناگهان در زندگی‌اش پیش آمده و مستاصلش کرده است، درست کند و به پسرش کمک کند. اما دریغا که خود اوست که نیاز به کمک دارد. او دائما حسرت زمان‌هایی را می‌خورد که در کنار فرزندش نبوده و به درستی او را مورد توجه قرار نداده است.
دکتر عالم در کویر در جستجوی زمان از دست رفته است. در نهایت نیز این سامان است که به طور معجزه‌گونه‌ای دست یاری را به سمت پدر می‌برد و او را از آن ورطه تاریکی که در آن غلتیده بود بیرون می‌کشد. در واقع او را در این دنیای امروزی انسان معاصر و مدرن، به رستگاری می‌رساند.
روایت استوار و قدرتمند محمدرضا گوهری و رضا میرکریمی در فیلمنامه «خیلی دور خیلی نزدیک»، به ساخت فیلمی توسط خود میرکریمی انجامید که هم منتقدان و حرفه‌ای‌ها را خوش آمد و هم عامه مخاطبان را راضی ساخت.

کتاب های مشابه

آن ها زنده اند
آن ها زنده اند
35000 ریال
آن ها زنده اند...

مجید ملامحمدی
خیلی دور خیلی نزدیک
خیلی دور خیلی نزدیک
29000 ریال
خیلی دور خیلی نزد...

رضا میرکریمی،محمد رضا گوهری...
ساختار نمایشی قصه های قرآن
ساختار نمایشی قصه های قرآن
99000 ریال
ساختار نمایشی قصه...

حسین فرخی
کلید دار کعبه
کلید دار کعبه
35000 ریال
کلید دار کعبه...

سید حسین فدایی حسین...
آن بیست و سه نفر
آن بیست و سه نفر
50000 ریال
آن بیست و سه نفر...

احمد یوسف زاده
سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی
سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی
99000 ریال
سبک شناسی هنر انق...

محمد رضا وحیدزاده...
تاریخ آغازین فراماسونری در ایران (جلد اول)
تاریخ آغازین فراماسونری در ایران (جلد اول)
89000 ریال
تاریخ آغازین فرام...

حمید رضا شاه آبادی...
مروری بر تاریخچه و تفکرات سازمان مجاهدین خلق
مروری بر تاریخچه و تفکرات سازمان مجاهدین خلق
88000 ریال
مروری بر تاریخچه...

وحید خضاب

دیدگاه ها

اولین دیدگاه را ثبت کنید.

برای ارسال دیدگاه وارد/عضو شوید.